Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
925 postów 774 komentarze

"Operacja polska NKWD" - wymierzona w Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jabłonowski - "Operacja polska NKWD". Sowiecka rzeź Polaków. 20.08.2017 zebrano się przy Pomniku Rzezi Wołyńskiej aby oddać hołd i pamięć pomordowanym na Wschodzie przez Związek Radziecki i komunistów, głównie w" Operacja polska NKWD",

 w której zamordowano 100 tys. Polaków a drugie 100 tys. zostało wywiezione na Sybir.

„Operacja polska NKWD – wymierzona w Polaków operacja NKWD, wynikająca z Rozkazu Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych ZSRR nr 00485 z dnia 11 sierpnia 1937, wydanego przezówczesnego Ludowego Komisarza NKWD Nikołaja Jeżowa, przeprowadzona w latach 1937–1938 naterytorium ZSRR. Według dokumentów NKWD skazano 139 835 osób, ztego zamordowano bezpośrednio 111 091 Polaków – obywateli ZSRR, a 28 744 skazano na pobyt w łagrach – strukturypodległej Gułag. Wyroki były wykonywane natychmiast.Masowo deportowano Polaków zamieszkujących Ukraińską SRR i Białoruską SRR, m.in. do Kazachstanu, na Syberię, w rejony Charkowa i Dniepropetrowska. Łączna liczba deportowanych Polaków wyniosła ponad 100 tysięcy”.


 Więcej na ten temat w filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=Y4Y0SmRvNfA

 


KOMENTARZE

 • Operacja Polska
  Czyżby Jabłonowski na dwa fronty działał?
 • @
  Prawdziwa symbolika pomnika Rzezi Wołyńskiej
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rzez-wolynska-a-korzenie-pis-2016-07
 • @ewinia 19:24:45
  Operacja polska kojarzy mi się z polskimi obozami koncentracyjnymi.
 • @ewinia 19:24:45
  Ma być tak...


  Naród rozstrzelany – Operacja Polska

  Pierwsza strona kopii rozkazu nr 00485 otrzymanej przez oddział NKWD w Charkowie / Źródło: Wikimedia Commons/ Domena publiczna

  https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/38093,Narod-rozstrzelany-Operacja-Polska.html
 • Operacja Polska NKWD 1937 r. Sowiecka rzeź Polaków
  https://superhistoria.pl/_thumb/80/72/a27206447626e2d17c067c4591d3.jpeg

  W czasie II wojny światowej Stalin i Jeżow wymordowali 200 tys. Polaków. Mimo gigantycznej skali tej rzezi – zabito 10-krotnie więcej osób niż w trakcie zbrodni katyńskiej – w Polsce właściwie się o niej nie mówi. Operacja Polska NKWD nie przebiła się do masowej świadomości Polaków.

  Śledczy Władimir Driekow: Kto z wami wsiadł do samochodu, kiedy wysłano was 1 września 1937 r. z gmachu urzędu NKWD?
  Skazany Michał Jodko: Na prawej ławce siedział tylko jeden aresztowany starzec z brodą. Po mnie przyprowadzili starszego ogolonego mężczyznę. Potem przyszedł aresztowany Olszewski.
  Śledczy: W jakiej kolejności i kogo wyprowadzili na miejscu przybycia?
  Skazany: Pierwszy wyszedł starzec. Drugiego po nazwisku wywołali mnie. Z zewnątrz słyszałem krzyki: „Dawajcie następnego!”.
  Śledczy: Kiedy podeszliście do mogiły, widzieliście, ilu tam jest rozstrzelanych?
  Skazany: Złapało mnie dwóch pracowników NKWD. Ilu leżało rozstrzelanych w jamie – nie jestem w stanie powiedzieć.
  Śledczy: Ile otrzymaliście ran i ile wystrzałów usłyszeliście?
  Skazany: Zraniony zostałem raz, w prawą stronę potylicy, nieco powyżej szyi. Wystrzałów nie słyszałem. Usłyszałem tylko dzwon w uszach, w oczach przeleciały mi błyskawice i straciłem przytomność.
  Śledczy: W jaki sposób wydostaliście się z jamy?
  Skazany: Kiedy się ocknąłem, przypomniałem sobie, co się ze mną działo. Poruszyłem rękami, były związane. W jamie było ciemno. Słyszałem kapiącą z mojej rany krew. Nogami namacałem w jamie jakiegoś rozstrzelanego. Stanąłem na nim i podnosząc się, zaczepiłem łokciami za krawędź jamy. Obróciłem się na brzuch i wydostałem się z jamy. Znalazłem się na drodze, szedłem jakiś czas. Za pomocą sęku w drzewie rozwiązałem linę. W najbliższym strumieniu umyłem się, wyprałem koszulę, zszyłem za pomocą małego gwoździka rozerwane spodnie. Wtedy lunął rzęsisty deszcz. Poszedłem do budynku, który budowali kołchoźnicy. Poprosiłem o zapałki, zapaliłem i usiadłem. Oni zaczęli mnie pytać, kim jestem, skąd i dlaczego mam krew. Wyjaśniłem, że wypadłem z wagonika, ale oni nie uwierzyli i zażądali dokumentów. Zostałem dostarczony z powrotem tutaj do urzędu NKWD.

  https://superhistoria.pl/dwudziestolecie-miedzywojenne/38040/Operacja-Polska-NKWD-1937-r-Sowiecka-rzez-Polakow.html
 • Jabłonowski to mądry patriota.
  "..Nie możemy liczyć na nikogo. Jak sobie zdamy sprawę, tak jak pisał

  Herbert - I będzie jak zawsze rude pola chwały, niewyspani dowódcy i krzepiąca świadomość, że jesteśmy sami.-

  Nie wieszajmy się na jakiś sojusznikach (...) Nie liczmy na żadną pomoc i na żadne wsparcie. To da nam siłę. Ja w to wierzę. Ja w to wierzę.

  Natomiast jak będziemy liczyć na Wielkiego Brata, Wielkiego Ochraniarza, Anioła stróża nie wiadomo skąd to się przeliczymy."

  To są mądrości najlepsze w polskiej sytuacji.
  Żadnego Żyda w polskiej polityce i administracji!
 • @adevo 04:37:43
  Dziękuję za ten komentarz, Pan Jabłonowski jest cierniem w oku dla celebryckich "elit" - obrywa z lewej, obrywa z prawej, ale idzie naprzód z podniesioną głową. Polecam wsłuchać się w mocne słowa które wypowiedział na pikiecie pamięci Reduty Ordona dn.19 VIII 2017.
  Dziękuję Ewini za utrwalenie tego wydarzenia.
  Pozdrawiam serdecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031