Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
925 postów 774 komentarze

„ Praskie katownie” z udziałem prof. Krzysztofa Szwagrzyka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

8 czerwca 2017 w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal odbyło się spotkanie pt. „Praskie katownie” z udziałem prof. Krzysztofa Szwagrzyka wiceprezesa IPN.

 Prof. Szwagrzyk opowiadał o najnowszych odkryciach na „Łączce” i w innych miejscach kaźni. Na spotkaniu obecni byli również wolontariusze z IPN. Spotkanie prowadzili Hanna Budzisz i Stefan Truszczyński. Wieczór uświetnił mini koncert pieśni patriotycznych piosenkarza i gitarzysty Romana Gryglewicza, uczestnika kilku Rajdów Ponarskich, ściśle związanych z Rajdami Katyńskimi.

W drugiej części wieczoru v-ce Prezes Stronnictwa Pracy Pani Grażyna Wasilewska-Miernicka wręczyła Odznaczenia „Pro Memoria” za szczególne zasługi by dojść prawdy. Odznaczenia otrzymali Pani Agnieszka Kulawik, Pan Janusz Zieliński i Pani Hanna Korecka.

Prof. Krzysztof Szwagrzyk otrzymał też swój portret namalowany i wręczony  przez artystkę-plastyka Panią Larysę Jaromską.

Na zakończenie został wyświetlony film „Katownie Praskie” scenariusz i reżyseria Ewa Szakalicka, zdjęcia i montaż: Paweł Pierzchanowski.


Link do filmu: „Praskie Katownie” – z udziałem prof. Krzysztofa Szwagrzyka

https://www.youtube.com/watch?v=96n0GWwsObA

 

Link do filmu: „Praskie katownie” – wręczenie odznaki „Pro Memoria” za szczególne zasługi by dojść prawdy

https://www.youtube.com/watch?v=PO8m9B2Uy3k

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  "Praskie katownie" film Ewy Szakalickiej został wyświetlony podczas spotkania z prof. Szwagrzykiem
  https://www.youtube.com/watch?v=Bu48O_l7tXM
 • @ewinia 14:47:01
  @kula Lis, Husky
  Podzielam Wasze opinie n.t. Białasa. Oto co samemu napisał o sobie:

  "A jeśli chodzi o prześladowania stosowane przez Urząd Bezpieczeństwa i jego Sekcje 7 Śledczą za słuchanie Radia Wolnej Europy, przyjęcie I Komunii Św., lub morderstwa polityczne na ofiarach pochowanych na Łączce, to "nie było takich przypadków" - zygmuntbialas 23.07.2016 11:25:29
  "Żyłem trochę w tym PRL i trochę wiem, co było, a czego nie było." - zygmuntbialas 24.07.2016 23:27:19

  Zygmunt Białas w głębokim sentymencie wspomina beztroskie dzieciństwo za czasów Stalina, itp., które kojarzy się mu z „dobrymi czasami”. Tego rodzaju lunatyzm zasłania mu bandycką rzeczywistość tamtych czasów.
  nadużycie link skomentuj
  Zdzich 05.06.2017 17:19:46 @Zdzich 17:19:46
  Ja go już dawno rozszyfrowałem, więcej nie napiszę.
  nadużycie link skomentuj usuń
  kula Lis 67 05.06.2017 19:03:36 @Zdzich 17:19:46
  Na islam Białas przejdzie, gdy zaproponują mu: albo islam albo gardło.
  I tak problem będzie rozwiązany.
  nadużycie link skomentuj usuń
  kula Lis 67 06.06.2017 11:18:32
 • @ewinia 14:47:01
  Przypominam sławne powiedzenie Wiśniowieckiego - "pokonanym łaskawość okażcie"! Zabieganie o ich względy teraz, to oznaka naszej słabości i bojaźni. Prof. Andrzej Nowak apelował niedawno o zasypywanie podziałów i w ramach pojednania (?!) sypanie kopców "ku czci"...Skąd te brednie o zasypywaniu podziałów? Nikt zdrowy na umyśle nie będzie twierdził, że trzeba zasypywać podziały między katem i ofiarą, okupantem i okupowanym, złodziejem i okradanym, zdrajcą wysługującym się wrogowi a patriotą walczącym o życie. W Polsce jednak wystarczy kata, złodzieja i zdrajcę nazwać członkiem jednej z pasożytniczych partii i zaraz zaczyna się litania apeli o pojednanie i zakończenie „wojny polsko-polskiej”. Mamy więc jednać się np. z agentami NKWD. To może też z agentami gestapo? Ta schizofreniczna sytuacja wynika z dwu faktów. Podziałów, w których stawką jest Polska, nie wolno zasypywać. Zdrajcy i złodzieje muszą czuć, że są wykluczeni ze wspólnoty narodowej i obywatelskiej.
 • @kula Lis 67 08:04:12 IGNORUJĄC OKOLICZNOŚCI HOŁDOWANIA DOBRU MOŻNA PASOŻYTOWAĆ NAWET NA EWANGELII
  A nawet np potępiać barbarzyństwo rosyjskie i byłych polskich władz będąc bliźniakiem Lecha sławetnego wsdtrzymaniem ekshumacji w Jedwabnem, odkryciem naszości wojny z Ierakiem i wsparciem jej na czele frontu jedności narodowej popisowo gebelsowskimi kręgami podejrzeń i na niegodnych koalicjantów gruntowym Mariusza Kamińskiego ziobrohakiem przed ubiegnięciem Tuska w lizbońskim współojcostwie traktatu UE i jego warszawskiej nie a nawet ratyfikacji poprzedzającej wykorzystanie jego katastrofalnych zwłok do profanacji Wawelu razem ze zwłokami damy dla kopulacji in vitro łaskawej. Lech Kaczyński jako Prokurator Generalny i Minister.... nie reagował na prośby wstrzymania likwidacji mogił i szczątków więźniów ZAZmku Lubelskiego z lat 1944-54 na cmentarzu rzymskokatolickim "przy Unickiej" w Lublinie przez pasożytnicze służby "ochrony pamieci walk i męczeństwa" kolejnych wojewodów lubelskich i arcybiskupów zapewniających monopol na skuteczne publikowanie informacji z akt sądów wojskowych oszustce podającej się za żołnierza AK , co jej zapewniało uwielbienie działaczy kombatanckich i historyków zasłużonych badaniem mordów NSZ lub giedrojciową poprawnością uznawaną przez Senatora KUL: prof Kłoczowskiego TW ps "Historyk"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031