Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
925 postów 770 komentarzy

"Łączka" - ofiary komunizmu wołają z głębokich dołów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Łączka” na Powązkach – znów odnaleziono szczątki co najmniej kilkudziesięciu ofiar zbrodni komunistycznej. Wiele z nich było zniszczonych w latach 80-tych m.in. pracą koparek.

Na terenie Łączki mogą znajdować się szczątki ok. 100 osób, które zostały zamordowane w latach 40. i 50. w więzieniu na ul. Rakowieckiej w Warszawie. Prace,  mają na celu wydobycie pozostałych i docelowo wszystkich szczątków ofiar komunistycznej bezpieki i ich przebadanie w tworzonej przez Instytut - zgodnie z nowelizacją ustawy o IPN - Bazie Genetycznej. Praca ta pozwoli na identyfikację ofiar, czyli zrealizowanie jednego z celów IPN w tej sprawie, czyli przywrócenie imion i nazwisk bohaterów polskiego powojennego podziemia niepodległościowego.

W spotkaniu i oprowadzaniu przez prof. Krzysztofa Szwagrzyka po terenie „Łączki” wzięli udział artyści –plastycy z Warszawy, Obrońcy Krzyża, Straż Graniczna.

 

Link fo filmu z „Łączki”: https://www.youtube.com/watch?v=QVfzw9KpxhQ

  

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Co tak naprawdę przedstawia Mauzoleum na "Łączce"
  https://www.youtube.com/watch?v=RRcznXdWs5w&index=128&list=LLb6Qs3PMgpN9Qh-kwIF3Duw&t=3s
 • Ofiary Wołynia wołają z jeszcze głębszych dołów
  Bestialsko zamordowani Polacy przez ukraińskich nazistów. Powrzucani do przydrożnych rowów, dołów i studni, których ciała rozszarpywały potem dzikie zwierzęta. Do dziś ich NIEPOCHOWANE szczątki walają się nadal po polach Ukrainy, i gdzie ma to prof. Szwagrzyk i cały ten banderowski IPN? Ano dokładnie tam, gdzie słońce nie dociera nawet w najpiękniejsze dni. Nie krzyczy pan Szwagrzyk, że nie spocznie dopóki ostatni Polski bohater zamordowany przez banderowców na Kresach nie zostanie odnaleziony i godnie pochowany z należnymi honorami. Są jak widać ofiary lepsze i te GORSZEGO sortu, których ofiary nie wolno nawet wspominać!
 • Przez ponad 25 lat kupczono pamięcią ofiar Rzezi Wołyńskiej
  To, że poza granicami Polski znajdują się niepogrzebane szczątki ponad 100 tys. obywateli tego państwa jest zaniedbaniem na skalę globalną. Jeżeli przez ponad 25 lat kupczyło się pamięcią, to ktoś z zewnątrz może spekulować na tych sprawach – komentuje sprawę blokowania przez ukraińskie władze poszukiwań szczątków polskich ofiar prof. Włodzimierz Osadczy z KUL.

  http://kresy.pl/wydarzenia/prof-osadczy-dla-kresow-pl-czynienia-zenujaca-kondycja-panstwa-spoleczenstwa/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930