Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
925 postów 774 komentarze

„Rajd Katyński – śladami pamięci”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Film Agnieszki Piwar. Katyń – symbol pojednania? Agnieszka Piwar gorąco wierzy w to, że leżący nieopodal Smoleńska Katyń może stać się miejscem pojednania polsko-rosyjskiego.

„Ziemia Smoleńska zawsze zajmowała szczególne miejsce w historii Polski. Od pułków smoleńskich, które być może zadecydowały o losach Bitwy pod Grunwaldem, przez wyprawy Polaków na Moskwę i Smoleńsk, aż po Zbrodnię Katyńską i Katastrofę Smoleńską, ziemia ta ściśle była związana z dziejami nie tylko narodu polskiego, ale także i sąsiednich ludów słowiańskich. Niestety, Katyń – a od 2010 roku także Smoleńsk – nabrały symbolicznego znaczenia jako miejsca niezgody między Polakami i Rosjanami. Czy można odwrócić znaczenie tych symboli i uczynić z nich mosty dla zbudowania pojednania między Polakami i Rosjanami?

„Rajd Katyński – śladami pamięci”

 

 Agnieszka Piwar i Wiktor Węgrzyn o „Rajdzie Katyńskim”

 

XV Międzynarodowy Rajd Katyński – pożegnanie przed wyjazdem 22.08.2015

 

 

KOMENTARZE

  • Trzeba obejrzeć koniecznie!
    Ciekawe czy ten film i wywiad doczekają się pokazania w telewizji publicznej? Rajd Katyński ma już piętnastoletnią tradycję i zawsze wokół niego panowała jakaś dziwna cisza. Polacy jadą nie tylko na groby naszych pomordowanych przez bolszewizm przodków, ale także do mieszkających tam Polaków. To ruch oddolny mający na celu integrowanie się dwóch sąsiadów, poznawanie własnych historii i pochylenie się nad wspólnymi ofiarami bolszewizmu i hitleryzmu. Światełko w tunelu już świeci coraz jaśniej, a będzie tylko lepiej, na przekór tym wszystkim niechętnym takim inicjatywom. Słowa uznania dla Komandora Wiktora Węgrzyna za przybliżanie nam Kresów, traktowanych przez dotychczasowe władze po macoszemu. To kawał naszej wspaniałej historii.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031