
„Oni torturują, my – tortujemy: prezent dla władz od anarchistów z Syreny (Wilcza 30) na piąte urodziny ich strajku mieszkaniowego.
Więcej: www.syrena.tk. Wiceprezydent Jarosław Jóźwiak i szef Biura Polityki Lokalowej Tomasz Krettek kłamali w żywe oczy na spotkaniu z Komitetem Obrony Lokatorów, Syreną i zrozpaczonymi, walczącymi lokatorami na Pradze. Tyle lat, tyle rozmów, konsultacji, okrągłych stołów, komisji, i wciąż reprywatyzacja hula w najlepsze. Jóźwiak nazwał tortowanie „chamstwem” i „brakiem kultury”. Znamienne, że nigdy nie użył tego słowa wobec działań czyścicieli, także podczas dzisiejszego, praskiego spotkania. Po wielu latach naszego gadania o nierozliczanych kosztach odbudowy Warszawy, prezydent w końcu zaczął mówić o tym, że biznesmeni uwłaszczają się na owocach ogromnej społecznej pracy (odbudowa miasta z ruin kosztowała 70 miliardów dzisiejszych złotych). Zaznaczył przy tym, że „sprawa rozliczeń za nakłady jest często odrzucana w sądach przez… przedawnienie”. A jaka opcja do cholery od 10 lat rządzi tym miastem (z przerwami – już ze dwie dekady) i dopuściła do przedawnienia?!
Władze są w pełni odpowiedzialne za wyrzucanie ludzi na ulice – nie będziemy jedynymi, którzy ponoszą tego koszty. Obrzucenie tortem urodzinowym to tylko mała rekompensata…”
film i foto: Syrena Wwa
https://m.youtube.com/results?q=siwak&sm=12
Mieszkanie po zamordowanej najprawdopodobniej działaczce ruchu lokatorskiego, Jolancie Brzeskiej, wystawiono na sprzedaż. Cena? Milion złotych. „To unikalna okazja” – zachwalają sprzedający.
Brzeska jest legendą wśród wszystkich polskich lokatorów. Swoją walkę o ich prawa przypłaciła życiem. Teraz mieszkanie, o które walczyła, jest wystawione na sprzedaż. Mieszkanie, które przez lata wynajmowała Jolanta Brzeska, działaczka ruchu lokatorskiego, zamordowana w niewyjaśnionych okolicznościach, jest na sprzedaż. Cena – blisko 1 mln zł. „Unikalna okazja, mieszkanie w przedwojennej kamienicy w stylu Art Deco z 1932″ – tak reklamuje lokal agencja nieruchomości. – „Zamieszkaj w towarzystwie ludzi ze świata kultury i nauki”. Jolanta Brzeska mieszkała w kamienicy przy ul. Nabielaka od 1950 r. Płaciła czynsz miastu, ale budynek przejął Marek Mossakowski, znany z Jolanta Brzeska, mieszkanka budynku przy Nabielaka 9 pozostawała w sporze z Markiem Mossakowskim, zajmującym się skupywaniem roszczeń reprywatyzacyjnych i odzyskiwaniem budynków w całym mieście. Chciał on pozbyć się wszystkich mieszkańców kamienicy przy Nabielaka 9.
1 marca 2011 roku spalone zwłoki Jolanty Brzeskiej znaleziono w lesie kabackim. Postępowanie w tej sprawie zostało zawieszone w 2013 roku, wkrótce po tym, gdy biegli sądowi, badający profil psychologiczny zmarłej wydali opinię, że niemal na pewno doszło do zabójstwa, a jednym z głównych motywów mogły być kwestie związane z reprywatyzacją.
Ofiara reprywatyzacji. Historia JolantyBrzeskiej
http://magazynkontakt.pl/ofiara-reprywatyzacji-historia-jolanty-brzeskiej.html